Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych w ZR-T Iława.

Data publikacji: 2018-02-09, Data modyfikacji: 2018-02-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie informuje, że od 01 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2019 roku realizuje projekt pn. „Kompleksowa rehabilitacja niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w Zespole Rehabilitacyjno – Terapeutycznym”.

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych skierowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych od 3 do 24 r.ż. z terenu powiatu iławskiego i nowomiejskiego legitymujących się odpowiednim orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem o niepełnosprawności w zależności od wieku osoby niepełnosprawnej.

Zaplanowane w ramach projektu działania przyczyniają się do zwiększenia samodzielności osób niepełnosprawnych i ich aktywności oraz wpływają na poprawę: samopoczucia, samooceny, zdrowia a w dalszej perspektywie na poprawę jakości życia. W szerszym kontekście realizacja projektu przyczynia się do ograniczenia zjawiska wykluczenia społecznego i poczucia izolacji osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym.


Cel ten będzie realizowany poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych, podejmowanie działań na rzecz ich integracji i aktywizacji społecznej, m.in. poprzez:
• prowadzenie ciągłej i kompleksowej rehabilitacji i terapii,
• zwiększenie dostępu do specjalistów.
Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt bezpośredni w siedzibie Stowarzyszenia w Iławie przy ul. 1 Maja 5A, pok. Nr 1 od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania tj. 7.00 – 17.00.


Więcej informacji i dokumentację rekrutacyjną można znaleźć na stronie Stowarzyszenia www.psouu.ilawa.pl
Wszystkich niezbędnych informacji dotyczących projektu udziela p. Marian Wilkowski tel. 505 075 931 lub 89 649 79 49.

Magdalena Stopkowska, Źródło artykułu: PSONI Koło w Iławie, Autor zdjęć: Magdalena Stopkowska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat iławski - powiat w zachodniej części województwa warmińsko – mazurskiego z siedzibą w Iławie. W skład powiatu wchodzą gminy: Iława, Lubawa, Kisielice, Susz i Zalewo.

  Atrakcje turystyczne regionu stanowią: Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, rezerwat przyrody Czerwica, rezerwat przyrody Jezioro Gaudy, rezerwat przyrody Jezioro Jasne, rezerwat przyrody Jezioro Karaś, najdłuższe jezioro – Jeziorak, Wyspa Wielka Żuława , czy szlak wodny -  Kanał Elbląski. Do zabytków zaliczają się: Pałac w Bałoszycach, Pałac w Kamieńcu oraz Zamek Szymbark.

  Na terenie powiatu iławskiego działaja między innymi: Mazurskie Meble, Swedwood – fabryka produkująca meble dla IKEI, czy fabryka perfum Bi-es.

  Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 15 i 16.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola